четвер, 16 березня 2023 р.

Чернігівський художник Віктор Онищенко та його картини про війну

 

Чернігівський художник пише картини руїн війни. 


Розбомблений готель «Україна», виставкова зала художників і зруйнована бібліотека. Художник Віктор Онищенко пише картини під час війни у Чернігові. Блокаду міста художник провів у бомбосховищах, коли була така можливість, він виходив надвір писати картини. Над кожною роботою працював від 4 до 6 годин. Так за час війни він написав 4 картини.

Пензлик, олія, полотно і мольберт. За 10 метрів бетонні блоки, що закривають дорогу до центру міста. А поруч жандармський будинок. Йому понад сто років тому. Побудував його для себе начальник жандармерії, на той час це був розкішний маєток. Зараз тут живуть чернігівці.

“Хочеться мені вірити в те, що я передаю трішки більше ніж просто картинку. Мирний пейзаж, якщо не зважати на ось ці бетонні блоки. Але навіть ту є відголос війни”,  розповідає художник Віктор Онищенко.

Віктор Онищенко у Чернігові пише картини під час війни. Після бомбардування міста він зобразив на полотні зруйнований готель Україна. Цю картину він назвав «Фашист пролетів».

Реакція людей була занадто занепокоєна. Якщо зараз ставляться спокійно до цього, то раніше питали в мене, чи я не диверсант і не передаю якісь знаки? Там саме летіли літаки”.

Блокаду художник провів у бомбосховища міста, коли не було обстрілів, він виходив і писав нові картини. Серед них виставкова зала спілки художників України. Після того, як російські літаки скинули бомби на стадіон та будинок мецената Василя Тарновського, прийшов художник з мольбертом і сюди. Шкодує, що не встиг зберегти на полотні зображення цієї споруди у мирний час.

  "Я сподіваюся, що її відновлять. Цегляна будівля все ж таки. Шкода все, особливо в першу чергу, що гинуть люди. Насправді в Чернігові не так вже багато культурних пам’яток, щоб їх ще втрачати”,  розповідає художник Віктор Онищенко.

Ще одну роботу Віктор почав писати у лютому, він намагався завершити її під час війни, але так і не вийшло. Не час. Коли він в Чернігові пише нові картини до нього підходять люди і розповідають свої історії війни.

“Просто починаєш цінувати. Хоча б повернутися до того спокійного життя, яке було в нас, мирного”.

Подробиці у відео:

suspilne.media