Цікаві факти про художників

Цікаві факти про художників

      Леонардо да Вінчі був принциповим вегетаріанцем, причому не вживав не тільки м’ясо, а й молочні продукти, тому вважав процес доїння корів злодійством молока у нещасних тварин. Руки Леонардо були розвинені однаково добре, тобто художник був амбідекстром. Говорили, що він міг писати два різних тексти одночасно. Тем не менше, сам Леонардо вважав за краще вести записи по черзі, причому робив це лівою рукою. Саме тому більшість його праць написано справа наліво, і читати їх слід за допомогою дзеркала. Да Вінчі чудово вмів грати на лірі, і цей його талант був відомий всім. Навіть у документах міланського суду професія Леонардо позначена як музикант, а не як художник, скульптор чи вчений.


        Коли Пабло Пікассо тільки-тільки перебрався до Парижа, йому катастрофічно не вистачало грошей. Доходило до того, що йому не було за що купити дрова, і художник топив піч власними картинами. 


          Вінсент Ван Гог був «постійним клієнтом» психіатричних клінік, в яких лікувався від цілого букету захворювань, починаючи з шизофренії і закінчуючи маніакально-депресивним психозом. Багато його картин написані саме у психлікарнях. Зокрема, знаменитий твір «Зоряна ніч» було створено в лікарні містечка Сан-Ремі в 1889 році. А ще у Ван Гога була феноменально занижена самооцінка: він вважав себе бездарністю, тому за весь час зумів продати лише одне полотно — «Червоні виноградники в Арлі». Причому купив картину його ж брат, який володів невеликою художньою галереєю. Знав би художник, якими популярними стануть його творіння через пару десятиліть і скільки вони будуть коштувати! 


            Анрі Матісс страждав численними фобіями, причому панічний страх міг виникнути раптово і залишитися з художником назавжди. У якийсь момент Матісс почав боятися сліпоти, хоча ніяких проблем із зором у нього не було. Він навіть освоїв гру на скрипці, щоб зуміти заробити собі на прожиток музикою, якщо позбудеться зору.


              Огюст Ренуар обожнював живопис і присвячував цьому заняттю дуже багато часу. Не дивно, що за 60 років своєї творчості він встиг створити приблизно 6000 шедеврів. Коли в старості художник захворів артритом, він уже не міг нормально ворушити кистями рук — дуже боліли суглоби. Щоб хоч якось зберегти руки, Ренуар писав картини пензликом, прив’язаним до рукава. Одного разу Матісс, який був його близьким другом, запитав: «Огюст, чому ти не кинеш живопис, адже тобі дуже боляче?» «Друже, біль пройде, а краса залишиться навічно», — відповів йому Ренуар. 


                Сальвадор Далі написав свою знамениту картину «Сталість пам’яті», надихнувшись теорією відносності Ейнштейна. Проте на сам образ неправильної форми годинника художника наштовхнув шматок сиру «камамбер», який розплавився на спекотному серпневому сонці.


               Клод Моне виграв 100 тис. франків у лотереї, що дозволило йому кинути роботу посильного і зайнятися живописом.

Джерело: http://dovidka.biz.ua/tsikavi-fakti-pro-hudozhnikiv/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua

Немає коментарів:

Дописати коментар